Artık Çocuklar Otelde ve Seyahatte Sıkılmayacak

Saatler süren bir uçak yolculuğu, arabada geçmek bilmeyen zaman, otel odasında sıkıntıdan geçmek bilmeye saatler geride kaldı. Amsterdam’da ilk versiyonu çıkan, otellerde, müze mağazalarda ve kitapçılarda yer alan Hotel Kids Only Amsterdam, şimdi de İstanbul versiyonu ile Türkiye’de satışa çıktı.

 

KİTABIN HİKAYESİ

Sibel Gür:

“Kitap projesi, bir Amsterdam seyahatinde konakladığımız bir otelin, bize kitap hediye etmesiyle başladı. Kids Only’i çocukların elinden düşürmediğini fark edince kitabın İstanbul içinde olması gerektiğine inandık. Kitabın yazarları Charlotte Borgreve ve Ingrid Robers ile iletişime geçerek İstanbul’a davet ettik. İstanbul’u gezdirdik, tanıtım dökümanlarını sunduk ve ortaya harika bir İstanbul kitabı çıktı.”

 

İSTANBUL HİÇ BU KADAR EĞLENCELİ OLMAMIŞTI

Kitapta, İstanbul’u ziyarete gelen çocuklar kadar, İstanbul’da yaşayan çocukların da eğlenerek öğreneceği oyunlar saklı. Benzerlerindeki, çok fazla bilgilendirici yazı, klasik çizimlerin aksine, kitabın illüstrasyon görsellere sahip olması ve oyunlara ağırlık verilmesi çocuklar için daha farklı bir deneyim yaratıyor. Kitabın tamamen İngilizce olması hem Türk hem de yabancı ülkelerden gelen çocuklarımızı düşünerek tasarlandı.

 

CEP TELEFONU VE TABLETLERE MEYDAN OKUYORUZ

Son zamanlarda çocukların kontrolü güç bir teknoloji bağımlılığı var, bunun önüne geçmek için onlara farklı eğlence modelleri sunmak gerekiyor.  Pandemi ile birlikte çocuklar okuldaki ve dışarıdaki sosyal aktivitelerden de uzak kaldılar ve keyif alacakları etkinlikler ne yazık ki kısıtlandı. İşte bu noktada devreye Kids Only giriyor ve çocuklara hem eğlenceli hem de bilgilendirici bir ortam yaratıyor.